בוטוקס

בוטוקס

[ninja_forms_display_form id=”19″]

בוטוקס

בוודאי שמעת על בוטוקס וכיצד הוא מסייע לפיסול תווי הפנים ולצמצום משמעותי בעומק הקמטים. ואכן, התוצאות יכולות להיות מופלאות כאשר מקפידים על מינון נכון ועל הזרקה מדויקת לשמירה על המראה הטבעי. ד”ר אכי פרידמן מומחה בנושא רגיש זה, שמשפיע על מראה פניך למשך חודשים אחרי ההזרקה. השימוש המקצועי והמיומן בבוטוקס הינו חיוני להשגת התוצאות הנכונות והמקצועיות ביותר.

 
את הבוטוקס מזריקים בחצי הפנים העליון: קמט הזעף בין הגבות, במצח וסביב העיניים (אזור העיניים מבוצע על-ידי רופא עור מיומן בלבד). בוטוקס הינו רעלן (לא רעל) שמשמש להחלשת השריר. דבר זה מביא להפחתה ואף להעלמה של הקמטים לתקופה של עד כחצי שנה. תוצאה מלאה ונראית לעין תופיע באופן הטוב ביותר תוך כשלושה שבועות מהטיפול. 

לפני ההזרקה ד”ר פרידמן יבצע אלחוש מקומי של האזור המטופל.

תמונות לפני ואחרי

בוטוקס הינו תכשיר רפואי המיוצר ע”פ חומר שהופק בעבר מחיידק. כיום החומר מופק בהנדסה גנטית והינו בעל שימושים מרובים.שני התכשירים הקיימים בישראל הם בוטוקס ודיספורט. בוטוקס הינו תכשיר אמריקאי בעל אישורי FDA  ודיספורט בעל תו תקן אירופאי בעל אישור CE. בשני התכשירים מדובר בצורך הזרקות של כמויות מזעריות, התאוששות מהירה, מיעוט של תופעות לוואי וסיבוכים ותוצאה איכותית. השימוש בו החל כבר בשנות השביעים בתחום רפואת העיניים ובהמשך לצורך הקלה על מגרנות ובשימוש בשרירים מכווצים (למשל במקרים של שיתוק מוחין ותיסמונות דיסטוניה למניהם, טורטיקוליס).

לעולם הרפואה האסתטית הגיע הבוטוקס במטרה לשפר מראה בעיקר באזורים בהם קיימת התכווצות שרירים מתמדת כמו למשל קמט “זעף” (בין הגבות), קמט “הפליאה” (המצח), קימטי “רגלי העורב” (סביב זוויות העיניים), הרמת גבות, השטחת קמטי צוואר ושיפור מראה לקימטוטים מעל שפה עליונה. בנוסף, משמש הבוטוקס לטיפול בהזעת יתר בכפות ידיים, בתי שחי וכפות רגליים.

תמונות לפני ואחרי

האזור הנפוץ ביותר לטיפול באמצעות הבוטוקס הוא בחלק העליון של הפנים כלומר באזורים סביב העיניים, הרמת גבות, קמט הזעף והמצח, ובטיפול בהזעת יתר. פעולתו של התכשיר מאופיינת בחסימה כימית של מעבר הגירוי מעצב לשריר במקום בו הוא מוזרק. לאור זאת, שרירים המכווצים לאורך זמן ולעיתים באופן לא מודע והגורמים עקב כך להופעת קמטים במקומות שונים משתחררים ואיתם נעלמים הקמטים באזור. הטיפול עצמו הנו טיפול פשוט, “טיפול משרדי” היכול להתבצע במהלך יום העבודה. תהליך קל, פשוט, קצר ויעיל ובעל רף סיכונים נמוך בעולם הרפואה.

טיפול כזה מתבצע לאחר אילחוש מקומי באמצעות קרם מאלחש הנמשך כ-30-45 דקות אולם יש גם כאלו (והם רבים/ות) היכולים לבצע טיפול זה גם ללא אילחוש מקומי. הטיפול עצמו מתבצע לאחר ניקוי האזור באופן יסודי והזרקת החומר מבוצע באופן מקומי וממוקד לאתרי השריר הרצויים. את השפעת החומר ניתן לראות בד”כ כשבוע לאחר מועד ההזרקה אולם לעיתים נדרשת סבלנות לתקופה של עד שלושה שבועות. לאחר כשלושה שבועות ניתן לבחון את תוצאת הפעולה ובהתאם במידה ויש צורך ניתן ל”חזק” את הטיפול בהזרקה נוספת.

לכמה זמן זה מחזיק?
החומר נותן את השפעתו בין 3-6 חודשים אולם הרוב נהנים מהשפעתו בממוצע 5-5.5 חודשים.

מה הסיכונים בבוטוקס?
הסיכונים מפעולה זו הינם קלים ביותר והפיכים. יש לזכור כי כמויות החומר המוזרקות לצרכים אסתטים הינם כחמישים ופחות מאלו המשמשים לצרכי טיפול בבעיות הרפואיות האחרות. מכאן, דלות תופעות הלוואי.

תופעות הלוואי יכולות לבוא לידי ביטוי בשטף דם מקומי, במקרים נדירים חולשת שריר, כאבי ראש קלים וחולפים.

מתי צריך להיזהר לפני שימוש בבוטוקס?
1.אנשים בעלי נטיה לדמם מוגבר אם בעקבות תכונות גנטיות (חסר בפקטורי קרישה), עקב שימוש במדללי דם (אספירין בבליעה או תכשירים במריחה המכילים ויטמין E) או שימוש בתרופות לא קונבנציונליות (טיפולים הומאופטים) – בכל אלו יש ליידע את הרופא המטפל לפני ביצוע הפעולה. ישנם מקרים בהם יהיה צורך להפסיק את הטיפול מספר ימים לפני ביצוע הפעולה.
2.מטופלים בעלי נטיה לארועים תדירים של הרפס בפנים עשויים להזדקק לנטילת טיפול מניעתי.
3.מטופלים שסבלו מארועים של חולשה / שיתוק זמני או קבוע של שרירי הפנים בעברם. אצל כאלו הזרקת הבוטוקס עשויה להוביל להחמרת התופעה.

לשאלות נוספות השאר/י את פרטייך ונציג מהמרפאה יצור עימך קשר בהקדם

תמונות לפני ואחרי של הטיפול

[ninja_forms id=71]

© 2024 - All rights reserved to Dr. Acky Friedman           |           Privacy policy           |           Site built by Subsmash

שינוי גודל פונט
ניגודיות

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?