7 שאלות בנושא התנהגות חכמה בשמש

 

 1. מהן השעות המסוכנות ביותר לשהייה בשמש?
  כשהשמש נמצאת במרחק הקצר ביותר אלינו נשלחת הקרן החזקה ביותר. זה קורה בשעות 10:00-15:00. יש הטוענים 9:00-16:00. בשעות אלו רצוי לא לשהות יותר מ-15 דקות בשמש רצופה ולהשתמש בכל אמצעי ההגנה.
 1. מהם אמצעי ההגנה היעילים ביותר?
  כעקרון רצוי להימנע מחשיפה לשמש בשעות אלו. אך אם נחשפים רצוי להצטייד בכובע רחב שוליים, שרוול ארוך (הן במכנס הן בחולצה) ושימוש במסנני קרינה באזורים בהם לא ניתן להתגונן בדרך אחרת.
 1. מהי דרגת מסנן הקרינה הרצוי ומהי דרך השימוש הנכונה בו?
  רצוי להשתמש במסנן בעל מקדם הגנה (SPF 40-70) בשעות ממושכת בשמש רצוי להימרח כל 90 דקות מחדש. בכדי להשיג תוצאות טובות יש להימרח בכמויות נכבדות של מסנן קרינה.
 1. כיצד ניתן להתגונן מפני קרינה באמצעים אחרים?
  שהייה באזורים מוצלים עשויה להועיל אולם יש לזכור כי גם מתחת לשמשיה יש כ-70% קרינה. צריך לזכור שבים ובבריכה קיים החזר מהותי של קרינת השמש משטח פני המים (המשמים כמראה) ולכן יש לנקוט באמצעי זהירות גם שם.
 1. האם ביגוד מונע לחלוטין מעבר קרינה?
  הביגוד מועיל בהגנה מפני שמש אך הוא לא מונע לחלוטין מעבר הקרינה. ככל שהביגוד כהה יותר הוא יחסום טוב יותר את קרינת השמש.
 1. מה לגבי “אמבטיות שמש” לילדים?
  “אמבטיות שמש” היוו בעבר ניסיון למנוע את מחלת הרככת. כיום ברור כי אין צורך בחשיפה ארוכה או בחשיפה בשעות המסוכנות לשם מניעת מחלת הרככת. לעומת זאת הנזקים הכבדים ביותר לעור נגרמים ככל הנראה מחשיפות ממושכות ומאסיביות בגיל הילדות. יש להקפיד לנהוג בזהירות בילדים כבמבוגרים.
 1. מהי אם כן חשיפה נכונה לשמש?
  מדובר בחשיפה של כ-20 דקות בשעות הנכונות ובהגנה מתאימה. עדיפה חשיפה קצרה החוזרת על עצמה על פני חשיפה ארוכה בלתי מבוקרת ובלתי מוגנת.
[ninja_forms id=71]

© 2024 - All rights reserved to Dr. Acky Friedman           |           Privacy policy           |           Site built by Subsmash

שינוי גודל פונט
ניגודיות

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?